21 Szellemi működési elv
A szellemi működési elvek - felismerni, megérteni és alkalmazni tudni !
Életünket, miként az egész Teremtést, a belső rend hatja át. Ezt a rendet a szellemi törvények határozzák meg, melyeknek saját ritmusuk van és valamennyiünket a Teremtés ezen ritmusa hangol össze.
Egész életünk különböző ritmusból áll: belégzés és kilégzés, ébrenlét és álom, aktivitás és pihenés. Egyik sincs meg a másik nélkül, együvé tartoznak, együtt alkotnak egy egészet, együtt adják életünk tartalmát. Nevetni és sírni, egészségesnek lenni és betegnek lenni, adni és kapni, hallgatni és beszélni, dolgozni és lazítani, mind-mind az örök váltakozás.
A térben és az időben is megtaláljuk a nappal és az éjszaka, a nyár és a tél, a vetés és az aratás, az ár és az apály váltakozásának ritmusát. Mindennek megvan a maga ideje. Ha a paraszt nem a megfelelő időben vet, nem fog tudni aratni. Fontos tehát, hogy ismerjük ezeket az örök törvényeket, hogy ritmusukat megfelelően fel tudjuk használni.
A legkülönbözőbb kultúrákban voltak Mesterek, akik ezekről a törvényekről átörökítették tudásukat az utókorra. Itt az idő, hogy ezt az örökséget magunkhoz vegyük, elrendezzük és életünket hozzáigazítsuk. Mihelyt felismerem ezeket a törvényeket, szolgálni fognak engem, segítenek, hogy a megfelelő időben tegyem, amit tenni kell és teljes életet élhessek.
Ezért e könyv voltaképpen nem is annyira tankönyv, mint inkább „életmódkönyv", amely a teljességhez szeretne hozzásegíteni mindenkit.
Hibáink mindig hűek maradnak hozzánk.
Az életjáték
A legtöbb ember harcnak fogja fel az életet, holott játékról van szó, ám egy olyan játékról, amelyet a szellemi törvények ismerete nélkül nem lehet eredményesen játszani.
Az élet játék, melyet egy mindent átfogó Tudat talált ki és játszik el az Én örömömre.
Az idők kezdete óta létezem. Az élet örök játékában a születésem csupán egy új szakasz kezdetét jelenti. Az élet arra szólít fel, hogy az egész Teremtéssel játsszam, a Teremtéssel, amelyben élek, amely meghatároz engem és melyet Én is meghatározok.
Ebben a játékban az Egész elszakíthatatlan részeként ismerhetem fel magam, ugyanakkor arra is lehetőségem van, hogy önmagamat mint „Én"-t ismerjem meg,
amely az Egésztől elszakítva létezik. Ez esetben mint „ego" élem meg magam, megláthatom tükörképem az Egészben, felfedezhetem Igaz Valómat mint az Egész részét.
Amit visszatükrözök, amit kibontok és újra felfedezek, az az Én tudatom, az Én Igaz Valóm, melyet bármely tetszőleges pontra koncentrálhatok, de ki is tágíthatom, mindent átfoghatok vele, engedhetem, hogy mélyre süllyedjen, vagy a legnagyobb magasságokba emelkedjen: Én vagyok a teremtő.
Minden létező, az egész teremtett világ az Egy megnyilvánulása, amely az „életjátékhoz" anyaggá sűrűsödött. Az evolúció, az egység újrafelismerése a sokaságban. Az életjáték azt jelenti, hogy a létezés minden pillanatában megélem a keletkezést. Lelkem legmélyén tudom, hogy Én Vagyok az Egy, az Egész, amely mindent magában foglal, amelyből minden származik és amelybe az idők végezetével minden visszatér. Én vagyok a kezdet és a cél és azért játszom ezt a játékot, hogy megéljem az élet kalandját. Minden élet az Egy játéka önmagával.
Önként léptem át a ,,születés kapuját" és léptem be ebbe a világba, hogy részt vegyek az életjátékban. Ez a játék az Én örömömet szolgálja, lehetőséget nyújt ahhoz, hogy Igaz Valóm tökéletességét megéljem, hogy azzá legyek, aki vagyok és mindig is voltam. Ez a játék alkalmat kínál arra, hogy emlékezzem.
Nincs olyan erő ezen a világon, amelyet tudatomba tudnék fogadni anélkül, hogy egyidejűleg tudatomat ki ne terjeszteném ezen erő befogadására, ekképpen egyre tökéletesebbé ne válnék, míg végül ismét egészen önmagam leszek. A játék kezdetén egoként élem meg magam, amely mindennel szemben áll, ami nem az „Én". Ez, az ego önálló forma, önálló akarat és önálló szükséglet alakjában nyilvánul meg. Amint felszá-molom látszólagos elszakadásomat az Egésztől, ismét Igaz Valóm tudatára ébredek.
Mi az élet?
Az élet, a mindent átfogó Tudat, amely minden létezőt átjár és eltölt, ezáltal él minden létező és mindennek tudata van. Az élet annak az erőnek hatása, melyet Istennek hívunk.
Az élet áradó, hatékony energia. Ha ennek az energiának valamely aspektusát nem engedjük érvényesülni, akadály jön létre, melynek egyik oldalán túlnyomás jelentkezik, a másik oldalán hiány. Ha pl. az „akaratérvényesítés képességének" aspektusát nem engedem érvényesülni, a hiány úgy jelentkezhet, hogy munkahelyemen nem léptetnek elő, lemaradok egy álláslehetőségről, vagy valamely célomat nem érem el. Testi szinten ez a hiány izomgyengeség, fogínysorvadás, vagy akár hajhullás formájában léphet fel.
A másik oldalon a többlet akár életkörülményeim „szükségszerűségeként" jelentkezhet: kellemetlen vitába keveredhetek valakivel, bírósági eljárás indulhat ellenem, vagy vala-mi ehhez hasonló dolog történik, ami egyidejűleg lehetőséget kínál arra, hogy az „akaratérvényesítés képességének" aspektusát fejlesszem, a feladatot megoldjam és ismét szabaddá váljak.
Amennyiben ez nem történik meg, a körforgás ismét elölről kezdődik, amely során a barátságtalan vita elkerülésekor hátrányos helyzetbe kerülök, vagy elvesztem a pert, mert nem voltam képes keresztülvinni az akaratomat.
Ezáltal egyrészt még erőteljesebben élem át a hiányt, másrészt pedig egyre nagyobb nyomás alatt vagyok, mígnem mind a nyomás, mind a hiány elviselhetetlenné válik és Én végül cselekedni fogok. A Teremtés ezzel nem „bosszantani" akar engem, hanem fájdalmasan továbblépésre, fejlődésre nógat, ha valahol blokkolom magam.
Mit jelent egy élet?
Egy élet az általam lakott test fennmaradásának időtartama, az Én öröklétem egy kis szakasza, egyetlen iskolai nap az élet iskolájában. Egy ilyen élet végén kioldom magam - a tudatomat - ebből a testből és hazatérek, hogy tapasztalataimat feldolgozzam, hogy „a házi feladatomat" elkészítsem és felkészüljek újabb tapasztalatokra - egy „új" életre, egy újabb testben.
Mi az élet értelme?
Az élet értelme abban rejlik, hogy Igaz Valóm tökéletességét egyre tökéletesebben fejezzem ki, hogy mindig öntudatosan éljek, az élet teljességét engedjem önmagamon keresztül áramolni és ekképpen valóban beteljesítsem a pillanatot. Az élet értelme az evolúció, azaz a kibontakozás, amely a beteljesüléshez vezet.
Az élet egyetlen értelme a tapasztalatszerzés, amelyből felismerések születnek - ezaz egyetlen, amit az életemből magammal vihetek, mivel mezítelenül jöttem és mezítelenül is fogok távozni.
Mindaz, amivel itt rendelkezem, azt kölcsönkapom az élettől, melyet előbb, vagy utóbb, de legkésőbb ezen életem végén vissza kell adnom.
Élni tehát annyit jelent: tanulni. Egyikünk sem „lóghat" az „élet iskolájából”. A feladatom azonban nemcsak a tanulás, hanem az is, hogy amit megtanultam, azt éljem is meg. Nem holt tudást kell gyűjtögetni, hanem a tudatomat kell kitágítani - és ezzel együtt önmagamat - egészen addig, míg ismét mindent átfogóvá válok. Ez azonban csak akkor sikerül, ha a tanultakat harmóniába hozom az élettel. Amennyiben kudarcot vallok, szembe találom magam a sorssal. Létmegbízatásunk így hangzik: „Legyetek tökéletesek, miképpen tökéletes a Ti Atyátok az égben!" Mihelyt keresni kezdek, az Úton Vagyok. „Keressetek és találtok!"
Az élet individuális értelme az, hogy felismerjem és beteljesítsem életem feladatát. Fel kell ismernem, hogy Én magam Vagyok a legfőbb feladat. A prenatális fázisban még egyszer átélem az egész addigi testi fejlődéstörténetet. Születésem után még egyszer átélem egész fejlődésemet. Születésem valójában csak ekkor zárul le és válik lehetővé a továbblépés. A legtöbb ember azonban úgy hal meg, hogy egészen még meg sem született: szellemi megszületésük előtt távoznak.
Az élet individuális értelméhez az is hozzátartozik, hogy azért tanulunk, hogy taníthassunk. A haladók tanulnak a fölöttük állóktól és egyidejűleg segítenek kevéssé éber állapotban lévő testvéreiknek.
Ekképpen mindenki egyidejűleg diák és tanár is. Létfeladatunkhoz tartozik, hogy a hozzánk közel állóknak lehetőségként szolgáljunk. A hosszú életnek azért van jelentősége, mert ekképpen a voltaképpeni előrehaladás időszaka hosszú. Nem árt azonban ügyelni arra, hogy ezt az időszakot a lehető legoptimálisabban használjuk ki.
Az a feladatunk, hogy a birtoklástól a létezésen át a teremtő akaratig jussunk, az ösztöntől az egón át Igaz Valónkig és ezáltal Istenhez. Ha azonban nem dolgozunk önmagunkon, akkor rajtunk fognak dolgozni és ha rendszeresen nem halljuk meg,
amit meg kellene hallanunk és nem látjuk meg, amit meg kellene látnunk, akkor ne csodálkozzunk azon, ha egy napon elveszítjük hallásunkat és látásunkat. Így jutunk el lassan, fokozatosan az „egymással szemben”-től az „egymás mellett”-en keresztül az „egymással"-ig. Eközben nemcsak azt tanuljuk meg, miként cselekedjünk a megfelelő módon, hanem azt is, hogy tegyük is meg, ami szükséges, viszont ne engedjük megtörténni, ami nem helyes. Azt is felismerjük, hogy az élet értelme nem az, hogy mostani énünket, egónkat boldoggá tegyük, hanem Igaz Valónkat kell boldoggá tennünk, azaz, Igaz Valónk tökéletességét kell egyre tökéletesebben kifejezésre juttatni és ekképpen harmóniában lenni a Teremtéssel.
Semmi nem teszi boldoggá az embert, amit birtokolhat. Épp elegen vannak a Földön, akiknek mindenük megvan és mégsem boldogok. Boldog csak akkor lehetek, ha feltétel nélkül igent mondok az életre. Valahányszor szenvedek, ilyenkor mindig nemet mondok, vagy azt, hogy: „igen, de”! Életem értelmét azonban csak akkor tudom beteljesíteni, ha felismerem, hogy mi az.
Az életjátékot is adott szabályok szerint játsszuk. Valami olyasmi ez, mint a közlekedés. Ha jogosítvány nélkül vezetem az autóm, előbb- utóbb kellemetlenségem származik belőle. Megsértem a szabályokat és ezért felelősségre vonnak. Ráadásul balesetet is okozhatok, azaz diszharmóniát az életben. Azért fontos elvégezni az autósiskolát, hogy megtanuljuk, hogyan tudunk valóban úrrá lenni az autónkon (azaz önmagunkon).
Az autósiskolában kezdetben elméletet tanulok - a közlekedési szabályokat. Hasonló-képpen meg kellene tanulnunk a szellemi törvényeket, mielőtt birtokba vennénk önma-gunkat és akcióba lépnénk. Ezután kerül sor a gyakorlati oktatásra, az autóvezetési órákra. Megtanulom, hogyan kell ráhangolódnom a szellenti törvényekre, hogyan kell a felis-meréseket a gyakorlati életben megvalósítani, hogyan kell mások jogait figyelembe venni.
Kezdetben mindez meglehetősen bonyolultnak tűnik, ám hamarosan rutinná válik.
Amikor aztán már valóban tudok autót vezetni, azaz tisztába jöttem önvalómmal, az élet már valóban játék. Egyre ritkábban lesznek balesetek - összeütközések és diszharmónia -, míg végül tökéletesen balesetmentesen fogok tudni vezetni és az élet csupa játék lesz, az autóvezetés igazi élvezet. Autót azonban csak akkor tudok vezetni,
ha már beszálltam, ha elindultam a befelé vezető úton, ha eggyé váltam az önvalómmal. Akkor kezdődik csak az igazi élet, az élet mint játék, a lét könnyedsége.
Az életjátékot szigorú szabályok szerint játsszák, mely szabályokat szellemi törvények-nek nevezünk. Ez egy olyan játék, melynek szabályait csak játék közben ismerhetjük meg. Az élet minden játékszere és minden lépése lehetőséget nyújt arra, hogy egy újabb szabályt megtapasztaljak, ám csak akkor, ha betartom a már megismert szabályokat.
Ameddig élek, kénytelen vagyok együtt játszani, ám Én döntöm el, hogy játékos, vagy báb akarok-e lenni. Amint kinyitottam a játékban egy ajtót, azaz egy problémát, tehát egy életfeladatot megoldottam, eljutok a következő ponthoz, ahol ismét léphetek egyet. Az élet gyakran játszik „Ki nevet a végén?" játékot.
Pl.: nem találom az autó-, vagy a lakáskulcsomat és állok a zuhogó esőben. Vagy kimegyek a repülőtérre, de otthon felejtettem a repülőjegyemet, vagy az útlevelemet. Minden esetben az élet próbára teszi önmagát bennem, hogy igazán tudatos Vagyok-e. Megpróbáltatások elé állít, hogy még tudatosabban éljek. Mindegy, hogy a helyzet számomra kellemes, vagy kellemetlen, mindig helyénvaló és mindig fontos, mert hozzásegít ahhoz, hogy egy lépéssel közelebb kerüljek önmagamhoz. Ilyen helyzetekben mindaddig bosszankodni fogok, amíg fel nem ismerem, hogy a bosszúság nem segít abban, hogy a feladatot megoldjam, sőt egyenesen értelmetlen, zavarja az Énemet. A bosszankodó HOMO SAPIENS már önmagában véve is ellentmondás.
Én pedig felismerem: senki és semmi nem bosszanthat engem, ezt kizárólag Én tehetem, ekképpen csakis Én tudok megszabadulni tőle.
Az élet gyakran játszik „karrier" játékot is. Megpályázok egy jobb állást, alaposan felké-szülök rá és megkapom a kívánt helyet. Továbbképzem magam, esti tanfolyamokon, szakember leszek, teamvezető, majd végül igazgató, minden, mert „valaki akarok lenni”. Egyszer aztán rádöbbenek, hogy ez a karrier sehová nem vezet - nem értem célba, csak valaminek a végére jutottam és felismerem: amit valóban kerestem, az nem más, mint az önértékelés és az öntudat.
Az élet gyakori játéka a „monopoly”. Agyondolgozom magam, életem első felében feláldozom az egészségem, csak hogy minél több pénzt keressek. Öröklakást szerzek, saját házat, saját céget, részvényeket, stb. és életem második felében mindezt a pénzt ismét kiadom csak azért, hogy egészségem visszanyerjem - többnyire hiába. Ráadásul, rá kell jönnöm, hogy Én szolgálom a vagyont, nem pedig az engem és felismerem: mindazt, amit birtokolok, csupán kölcsönkaptam az élettől, semmit nem tudok magammal vinni.
Mert mindaz, ami létezik, csupán a játék tartozéka, amely lehetővé teszi, hogy az életjátékot el tudjuk játszani: pénz, vagyon, hatalom, elismerés, siker, de a képességeim is, a tehetségem, a szerencsém, a partnerem, a családom, a gyerekek, sőt a testem is. Mindezeket itt fogom hagyni, hogy a többi játékos játszhasson vele. Mindez a játék tartozéka, amely hozzásegít ahhoz, hogy felismerjem önmagam. Mindaddig, amíg részt veszek az életjátékban, tehát Én magam is lépek, ha rám kerül a sor, az élet is megteszi a maga következő lépését. Ám, ha Én nem lépek, akkor az élet sem lép és a folyam megáll. Amint leragadok valami, egy ember, vagy egy helyzet mellett, zökken a játék. Ekkor szükségessé válik egy életlecke, Én megkapom az élettől a „korrepetálást". Ha, egy vesztes játszmát tovább játszom, mert az számomra kényelmesebb, vagy legalábbis úgy tűnik, ugyancsak elveszítem önmagam, hiszen valójában azért játszom, hogy bölcsebbé váljak és a szeretet terén pluszpontokat gyűjtsek. E játék kulcsa ugyanis a szeretet és a bölcsesség segítségével ismerem fel, hogyan kell ezt a kulcsot értelmesen használni. A szeretet és a bölcsesség minden ajtót megnyit nekem ebben az életjátékban.
Amint felismeri az ember, hogy az élet játék, nem panaszkodik többé nehézségekre, gondokra, bajokra, hiszen éppen ez a játék értelme. Ha a partnerem egy sakkjátszmában, vagy egy teniszmérkőzésen jót lép, illetve jót üt, nem panaszkodom, hiszen éppen ez motivál engem abban, hogy a játék során a legtöbbet hozzam ki önmagamból. Ha nincs jó partnerem, a játék hamarosan unalmassá válik. Ha mindig csak nyernénk és soha senki nem követelne tőlünk semmit, képességeink hamarosan megkopnának és végül csődöt mondanánk. Éppen az késztet engem nagyobb teljesítményre, amikor partnerem keményen megüti a labdát, vagy meglepő lépéssel áll elő. Az életben a „probléma" ugyanezt a célt szolgálja. Minden megoldott probléma újabb felismeréshez segít hozzá, melynek segítségével eggyel továbbléphetek a játékban.
Igazi önismeret, csak áldozatok árán lehetséges: mindazt feláldozom, ami nem tartozik Igaz Valómhoz, önvalómhoz és végül így leszek végre önmagam. Csak midőn a mag lemond arról, hogy az maradjon, ami, akkor lehet belőle az, aminek lennie kell: egy növény. Csak mikor a báb elhal, születik meg a pillangó. Az életjáték állandó transzfor-máción alapul, amely csak elengedéssel és odaadással lehetséges. Ameddig játszom, hajt a vágy. Keresésben vagyok - keresem önmagam. Az életjátéknak ugyanis egyetlen értelme van: hogy hozzásegítsen valós létem titkának felfedéséhez. Elég, ha benső vágyamra hagyatkozom és az elvezeti a lelkemet saját tökéletességem tudatához, vissza az örök egységbe.
Végtelen sok út vezet el ehhez az egységhez. Hiszen végső soron minden út ide vezet, akár egyenesen, akár kerülővel. Ám Én határozom meg, hogy mely úton haladok leggyorsabban, legbiztosabban, vagy legkényelmesebben. Miként Én határozom meg azt is, mikor indulok el rajta és milyen léptekkel haladok végig rajta. Ekképpen teremtem meg saját magam számára egyedi és egyszeri sorsomat, azt az „egyenruhát", amelyet Én magam teremtettem meg saját magam számára. Én csináltam, nekem is kell viselnem és csak Én tudok rajta változtatni, ezt azonban életem bármely pillanatában megtehetem. Én vagyok a teremtő. Mindannyian részei vagyunk a Teremtésnek mint teremtők, közreműködünk az élet, a sors és a Teremtés alakításában.
A halál csak átmenet a játék egy másik szintjére. Egy kört lejátszottam, kiértékelem a megszerzett tapasztalatokat és felkészülök a következő körre. A halálban az élet megko-ronázását ismerem fel és könnyedén elviselem mindazt, ami ennél jelentéktelenebb.
Felismerem, hogy a nyereség, vagy a veszteség „mind-egy" és feltétel nélkül igent mondok az életre. Felismerem a lépéseket, melyek az életjátékban mindig azonosak:
· életfeladatom felismerése
· a pillanat beteljesítése
· felismerések, azaz igaz kincsek gyűjtése
· önmegvalósítás
· embertársaim és a Teremtés segítője lenni
· felismerni, hogy a halál- az élet megkoronázása
Így leszek egyre jobb játékos ebben az életjátékban és egyre többet és többet fogok tudni segíteni másoknak, hogy hamarabb célba éljenek. A játék ugyanis csak akkor ér véget, amikor valamennyi játékos célba ér. Ám teljesen mindegy, mely játékot játssza éppen az élet, számomra mindig ajándék lesz, felismeréshez juttat és ez az egyetlen, amit valóban magammal vihetek. A legszebb felismerés pedig: „az életjátékban tanulhatok és teljessé válhatok".
Lehetne egy egészen másféle Teremtés is, egy olyan Teremtés, amelyben már minden tökéletes. Egy ilyen világban nem történhetnének már változások, mert a rend tökéletes. Statikus világ volna ez, minden mozgás és élet nélkül, egy világ, amelyben az életjátékot már nem lehetne játszani. Amint ezt tudatosítottam magamban, már a tökéletlenségben is felismertem a tökéletességet.
Ám az életjátékban is elérjük egyszer a tökéletességet, legalábbis az egyén szintjén. Ebben az esetben szükségessé válik a tudat kvantumugrása, amellyel a létezés egy új dimenziója nyílik meg, a tulajdonképpeni valóság, amelyben felismerem, hogy mindaz, ami a tökéletességhez vezetett, csupán előkészítette az igazi teremtésjátékot. Mostantól kezdve nemcsak a saját sorsomat határozom meg, hanem az univerzum egyre nagyobb részének sorsát, egészen addig, míg fel nem ismerem magam mint egészet, mint Istent és tudatosan Én határozom meg ezt az egészet. Mihelyt utolsó részem is célba ért, a játék befejeződik és egy új játék kezdődik. Eközben azt is felismerem, hogy a valóságban egyáltalán nincs cél. A látható cél csupán orientációs pont a horizonton, amely irányt szab utamnak. A valóságban maga az út a cél, a látható cél pedig csak az út vége, amely egyidejűleg egy új út kezdete. Ha felismerem tehát, hogy fölösleges végigloholni az úton és azt kívánni, hogy minél előbb célba érjek, akkor ettől kezdve élvezem az utat.
Aki igazán szeret, mindenben Istent szereti és mindenben megtalálja Istent.
Az ego, vagy az Én illúziója - Mit gondolsz, ki vagy Te?
Kezdetben a lét egy darabkája voltál és hogy megtapasztald, ki vagy, az egyetlen tudat individualizált részévé váltál. Önként vállaltad, hogy a születés kapuján keresztülhaladva, belépsz egy emberi létbe és részt veszel az életjátékban.
Választásod, hogy ember leszel, egyben azt is jelentette, hogy felveszed a tudatos emberi gondolkodást. Most azonban eljött az idő, hogy bevégezzük a dualitás
kísérletet, amely itt a Földön zajlik.
Ezt a dualitás játékot végtelen hosszú idővel ezelőtt kezdted el. Minden, e Földön eltöltött életet abban az illúzióban éltél le, hogy el vagy szakítva az Egésztől. Magadat egóként tapasztaltad meg. Elfelejtetted, hogy az élet játék, melyet a Te örömödre alkottak meg és most azt hiszed, Te magad vagy a tested. Test, értelem, érzület azonban csak eszköz a kezedben, amelyek hozzásegítenek az észleléshez, a cselekvéshez.
Te Vagy azonban az, aki ezeket az eszközöket használja és kézben tartja. Te az Vagy, aki léte legmélyén mindent tud.
Ez a részed a Te Igaz Valód, sem testeddel, sem gondolataiddal, sem érzéseiddel és még csak az élettel sem azonos. Az életjáték értelme éppen az, hogy felfedezd ezt az Igaz Valót. Ez az egyetlen igazán fontos felfedezés, melyet ebben az életben megtehetsz. Ez ugyanis a kulcs ahhoz, hogy az emberi létezést értelemmel töltsük meg. Ha felismerted Igaz Valódat, akkor megismerted Istent és keresésed végére értél, célba jutottál.
Akkor már nincs szükséged a kis Énre, az egóra, amely ahhoz kellett, hogy a testet, az életet és a gondolkodást egy individuális, a benne lakozó tudat hordozója köré koncentrálja. Ez a kis Én ettől kezdve már csak akadályoz téged a további transzformációk útján.
Az ego időszaka lejár. Mostantól, azzal a felismeréssel élsz, hogy valódi lényed az egyetlen, mindent átfogó tudat individualizált, ám többé már nem elszakított része. Igaz Valód szerint tehát halhatatlan Vagy és tökéletes.
78 500 helyett MOST 0 Ft.
Honlapkészítés ingyen:
Ez a weblapszerkesztő alkalmas
ingyen weboldal,
ingyen honlap készítés...
Mai: 7
Tegnapi: 1
Heti: 20
Havi: 17
Össz.: 156 361
Látogatottság növelés
Prevenció = örök fiatalság - © 2008 - 2025 - elsoazegeszseg.hupont.hu
A HuPont.hu segítségével egyszerű a honlap készítés! Programozói tudás nélkül is: Honlap készítés